Metody oczyszczania powietrza wykorzystywane w filtrach TRION. - Oczyszczenie i filtracja powietrza ECOTECH Sp. z o.o.

Przejdź do treści
FAQ's

TRION wykorzystuje najbardziej skuteczne metody oczyszczania powietrza

TRION poleca najbardziej współczesne technologie oczyszczania powietrza do ciągłej eksploatacji, z niskim oporem powietrzu, wysokim stopniem skuteczności oczyszczania i energooszczędności dla każdego konsumenta.

Filtr elektrostatyczny

Oryginalny TRION Forever Filter® posiada opatentowaną konstrukcję – połączone sekcje jonizująca i zbierająca.

W modelach przemysłowych płyty sekcji jonizującej wyprodukowane są ze stali nierdzewnej oraz mają formę cierniową. W modelach komercyjnych wykorzystywane są przewody wolframowe. Zbierająca (kolektorowa) sekcja składa się z dużej liczby równolegle ulokowanych płyt aluminiowych, stwarzających wielką powierzchnię filtrującą do zbierania brudu. Filtr ma nieograniczony czas eksploatacji.

Powietrze przechodzi przez zmywalny aluminiowy siatkowy filtr wstępny, który zatrzymuje wielkie cząsteczki brudu. Bardziej drobne cząsteczki dostają się do podstawowego Forever Filter® (moduł elektrostatyczny), gdzie występuje silne pole elektryczne. W jonizującej sekcji filtra cząsteczki otrzymują dodatni ładunek elektryczny. Po tym cząsteczki dostają się do zbierającej sekcji filtra (kolektorowej), składającej się z wielkiej liczby ujemnie i dodatnie naładowanych równolegle rozmieszczonych płyt aluminiowych. Dodatnio naładowane płyty odpychają cząsteczki, a ujemnie naładowane płyty przyciągają i zbierają cząsteczki. Cząsteczki zanieczyszczające utrzymują się na płytach kolektorowych aż do całkowitego usunięcia podczas mycia modułów elektrostatycznych.

Skuteczność oczyszczenia wynosi do 99% dla cząsteczek większych 0,01 mikrona. Po takim oczyszczeniu powietrze jest świeże i czyste.

Zabrudzony Forever Filter® lekko się wyjmuje z korpusu filtra i myje wodą, w razie konieczności z dodatkiem detergentu. Nie ponosimy kosztów na ciągłe kupowanie i wymianę filtrów.
Niektóre modele przemysłowe można zamówić z systemem automatycznego mycia modułów elektrostatycznych.

Copyright © 2014 - 2023, ECOTECH Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Tel. +48 606 116 900
Wróć do spisu treści